II Konferencja Świadomej Edukacji: „Nauczanie przyjazne mózgowi”.

O Konferencji

Już 17 września w Świdnicy odbędzie się bezpłatna II Konferencja Świadomej Edukacji „Nauczanie przyjazne mózgowi”.

Ideą jaka przyświeca jest inspiracja do zmiany sposobu edukacji i zachęcenie nauczycieli do wprowadzenia zmian oddolnych w swoich szkołach, tak by szkoła, w której uczą stała się przyjazna dla uczniów, nauczycieli i rodziców. 

Ludzki mózg jest niesamowity, nieustannie poszerzamy wiedzę na temat jego możliwości. Konferencja ma na celu przedstawić wiedzę, jak wykorzystać potencjał mózgu w procesach uczenia się tak, by nauczanie było jak najbardziej efektywne.


Wiemy, że to nie nauczyciele wymyślili obecny model szkoły, ale tylko oni mogą go zmienić.
Konferencję kierujemy, do tych którzy chcą mieć realny wpływ na edukację w Polsce. Zmiany w szkole można zacząć od małych kroków.

W ramach konferencji odbędzie się kilkanaście wystąpień zaproszonych przez nas prelegentów – ekspertów w swojej dziedzinie. Prelegenci, którzy wystąpią podczas wydarzenia przedstawią strategie oparte na swoich własnych doświadczeniach, a będą to nauczyciele, dyrektorzy szkół, metodycy. Chcemy pokazać, że zajęcia mogą wyglądać zupełnie inaczej, a uczniowie wykorzystują swój potencjał tylko wtedy, gdy mogą uczyć się w sposób aktywny.

Dla Kogo?

  • nauczycieli i pedagogów, którzy szukają inspiracji do zmian w sposobie nauczania i są zainteresowani neurodydaktyką
  • rodziców, którym zależy by ich dzieci uczyły się i dorastały w przyjaznym środowisku sprzyjającym rozwojowi

Agenda wkrótce

Projekt dofinansowany ze środków Gminy i Miasta Świdnica.