Praktyczne szkolenie z dr Kamilą Kamińską
W ramach projektu KOMPAS NAUCZYCIELA zapraszamy nauczycieli z powiatów świdnickiego i dzierżoniowskiego na darmowe, praktyczne 𝘀𝘇𝗸𝗼𝗹𝗲𝗻𝗶𝗲 𝘇 wdrażania standardów ochrony dzieci.
𝗖𝗲𝗹𝗲𝗺 𝘀𝘇𝗸𝗼𝗹𝗲𝗻𝗶𝗮 jest podniesienie kompetencji oraz zabezpieczenie Państwa placówek w obszarze ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Szkolenie pomaga w utworzeniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska dla dziecka, poprzez wdrożenie Standardów Ochrony Dzieci.
Program szkoӷeniowy został opracowany przez ekspertki i ekspertów pod kierunkiem 𝗱𝗿 𝗞𝗮𝗺𝗶𝗹𝗶 𝗞𝗮𝗺𝗶ń𝘀𝗸𝗶𝗲𝗷, która od 16 lat zajmuje się w.w tematyką, prowadziła badania na temat przemoc wobec dzieci i sposobów reagowania na nią na linii pokojowej w Belfaście, opubӷikowała na ten temat książkę, na co dzień wykłada w Uniwersytecie Wrocławskim, równocześnie prowadząc działalność społeczną w Stowarzyszeniu Edukacji Krytycznej.
𝗪 𝗽𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺𝗶𝗲:
– 2 godzinny webinar wprowadzający,
– 4 godziny warsztatów. (grupa do 20 osób)
– 2 godzinny webinar wprowadzający,
– 4 godziny warsztatów. (grupa do 20 osób)
𝗨𝗰𝘇𝗲𝘀𝘁𝗻𝗶𝗰𝘆 𝘀𝘇𝗸𝗼𝗹𝗲𝗻𝗶𝗮 𝗼𝘁𝗿𝘇𝘆𝗺𝗮𝗷ą:
– Certyfikaty, potwierdzające ukończenie szkolenia;
– Możliwość superwizji, w przypadku wykrycia probӷemu
w organizacji;
– Wzory dokumentów potrzebne do wdrożenia ustawy.
– Możliwość superwizji, w przypadku wykrycia probӷemu
w organizacji;
– Wzory dokumentów potrzebne do wdrożenia ustawy.
Ilość miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń
Wydarzenia jest bezpłatne, jednak obowiązują zapisy na każde spotkanie.
Projekt realizujemy w ramach zadania publicznego, dotyczącego organizacji szkoleń i działań wspierających w zakresie udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz standardów ochrony małoletnich dla nauczycieli oraz pracowników szkół i placówek w 2024 r. ze środków budżetu samorządu województwa dolnośląskiego.
dr Kamila Kamińska – od 16 lat zajmuje się tematyką ochrony dzieci, prowadziła badania na temat przemocy wobec dzieci i sposobów reagowania na nią na ӷinii pokojowej w Belfaście, opublikowała na ten temat książkę, na co dzień wykłada w Uniwersytecie Wrocławskim, równocześnie prowadząc działalność społeczną w Stowarzyszeniu Edukacji Krytycznej.
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, badaczka i edukatorka związana z Uniwersytetem Wrocławskim. Była stypendystką Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności w roku 2020/2021 (działalność naukowa mająca wpływ na rozwój organizacji pozarządowych) oraz Wrocławskiego Centrum Akademickiego w roku 2022/2023 (stypendium solidarnościowe dla osób, które działają na rzecz rozwoju społeczeństwa demokratycznego).
Jej głównym obszarem badawczym jest partycypacja obywatelska dzieci i młodzieży, badała m.in. głosowanie młodych w WBO, działania holenderskich i polskich organizacji pozarządowych aktywizujących obywatelsko młodzież, relacje pomiędzy partycypacją obywatelską a oporem szkolnym. Współpracowała z różnymi organizacjami pozarządowymi, Stowarzyszeniem Edukacji Krytycznej, Fundacją Ukraina, Fundacją na Rzecz Studiów Europejskich i innymi. Posiada bogate doświadczenie w zakresie opracowywania raportów naukowych oraz publikacji. W jej dorobku znajduje się 15 artykułów naukowych lub rozdziałów monografii, książka pod redakcją, manuale edukacyjne (praca z uczniem migranckim w szkole, tworzenie wiejskich muzeów dziecięcych, tutoring rówieśniczy).
Od 2019 roku koordynuje projekt włączania dzieci i młodzieży w konsultacje społeczne, które realizowany jest przez Fundację na Rzecz Studiów Europejskich i Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej we Wrocławiu od 2019. Projekt ten został nagrodzony przez Związek Miast Polskich w konkursie Samorządowy Lider Zarządzania 2022 jako innowacja w zakresie partycypacji.