Jestem ważny, jestem uważny: warsztaty z uważności dla dzieci

wpis w: Nowy | 0

Warsztaty z uważności – Jestem ważny, jestem uważny to kolejny projekt fundacji: Lekcje Z Innej Bajki. 

Warsztaty z uważnosci według autorskiej metoda pracy z uważnością w edukacji „Kosmos i Kajo” – holistycznym programem wspierającym rozwój dziecka. Program Kosmos i Kajo to bardzo ciekawa fabuła dla dziewczyn i chłopców, która w łatwy i prosty sposób tłumaczy kluczowe zjawiska potrzebne do zrozumienia istoty życia emocjonalnego i życia społecznego.

Zajęcia odbyły się w 4 szkołach: Szkoła Podstawowa nr 2 w Świebodzicach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Bliżej Dziecka” w Świdnicy, Szkoła Podstawowa nr 1 w Świdnicy oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków. 

W ciągu 8 tygodni odbyły się 32 spotkania z uważnością dla 4 grup dzieci w wieku 6-10 lat. 

Spotkania były wypełnione zabawą, opowiadaniami, elementami jogi oraz ćwiczeniami na koncetrację, tak aby dzieci w naturalny sposób mogły rozwijać swoją uważność. 

Dzieci uczyły się jak być skoncentrowanym i uważnym, jak radzić sobie z własnymi emocjami, jak być tolerancyjnym i życzliwym na drugiego człowieka, jak radzić sobie ze stresem i własnymi myślami.  Miały szansę posiąść umiejętności, które są niezbędne do pełnego i szczęśliwego życia. Umiejętności, które są bazą do budowania swojego życia tu i teraz.