Otwarcie edukacyjno – przyrodniczego placu zabaw

wpis w: Nowy | 0

Edukacyjno-przyrodniczy plac zabaw przy ulicy Polna Droga jest już otwarty. Efekt wielomiesięcznych prac nie tylko nas, ale także naszych partnerów.

Projekt modernizacji istniejącego placu zabaw, który mogliśmy zrealizować dzięki Fundusz Toyoty „Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat” oraz naszym wspaniałym partnerom. 

Co zrobiliśmy?

  • Wykonamy ścieżkę sensoryczną do chodzenia na boso. 
  • Zakupiliśmy i zamontowaliśmy nowoczesne przyrządy edukacyjne:  kółko i krzyżyk o charakterze przyrodniczym, obrotowe szcześciany do nauki recyklingu, terenowa gra TWISTER do nauki utrzymania równowagi oraz 'grające drzewo’ do rozpoznawania podstawowych gatunków drzew po odgłosie wydawanym przez drewniane cymbały. 
  • Przy użyciu materiałów z recyklingu – w pomalowanych wielobarwnie oponach posadziliśmy zioła i wonne kwiaty o różnej intensywności zapachu, bezpieczne dla dzieci. 
  • Stworzyliśmy kolorową ścieżkę równowagi wykonaną ze zużytych opon.
  • Zamontowaliśmy elementy małej architektury – drewniany stół z siedziskami i kosze na segregację śmieci oraz stojaki na rowery by wspierać mobilność mieszkańców.
Uważamy, że dzieci powinny zaspokoić swoją potrzebę ruchu, uczyć się za pomocą wszystkich zmysłów, bo człowiek uczy się wtedy, gdy działa. Rolą dzieci – uczniów nie powinno być jedynie słuchanie, ale aktywne poznawanie świata. A w naszych przestrzeniach wciąż brakuje miejsc, gdzie można eksperymentować, uczyć się przez zabawę i na świeżym powietrzu stąd pomysł na edukacyjno – przyrodniczy plac zabaw.