Profilaktyka i przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej

Dwudniowe warsztaty

W ramach projektu KOMPAS NAUCZYCIELA zapraszamy nauczycieli z powiatów świdnickiego i dzierżoniowskiego na darmowe, dwudniowe 𝘀𝘇𝗸𝗼𝗹𝗲𝗻𝗶𝗲 𝘇 𝗽𝗿𝗼𝗳𝗶𝗹𝗮𝗸𝘁𝘆𝗸𝗶 𝗶 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗰𝗶𝘄𝗱𝘇𝗶𝗮ł𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗺𝗼𝗰𝘆 𝗿ó𝘄𝗶𝗲ś𝗻𝗶𝗰𝘇𝗲𝗷 realizowane w ramach naszego projektu „Kompas nauczyciela” – programu rozwoju i wsparcia kompetencji dla pracowników placówek oświatowych, skierowany do nauczycieli, specjalistów, personelu szkół i placówek oraz innych jednostek oświatowych z powiatów świdnickiego i dzierżoniowskiego.

Plan szkolenia składa się z III części:

𝗣𝗿𝗼𝗳𝗶𝗹𝗮𝗸𝘁𝘆𝗸𝗮 𝗶 𝗽𝗼𝗱𝘀𝘁𝗮𝘄𝘆 𝘁𝗲𝗼𝗿𝗲𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗲 (wiedza nt. specyfiki i mechanizmów, automatyzmów występujących w bullyingu, wyniki badań, skuteczne i sprawdzone metody profilaktyczne), Interwencja i aspekty prawne (często popełniane błędy – czyli czego warto unikać?, procedury i metody reagowania na przemoc
rówieśniczą: praca z ofiarą, praca ze sprawcą, praca z zespołem klasowym, praca z rodzicami, prawne aspekty przemocy rówieśniczej, 

𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆: 𝗪𝘆𝗸𝗼𝗿𝘇𝘆𝘀𝘁𝘆𝘄𝗮𝗻𝗶𝗲 𝘄𝗶𝗲𝗱𝘇𝘆 𝘄 𝗽𝗿𝗮𝗸𝘁𝘆𝗰𝗲(praca na konkretnych przypadkach (case study), praca nad zgłoszonymi przez nauczycieli zagadnieniami/sytuacjami, perspektywa polskich nastolatków i podsumowanie

Ilość miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń
 

Wydarzenia jest bezpłatne, jednak obowiązują zapisy na każde spotkanie.
Projekt realizujemy w ramach zadania publicznego, dotyczącego organizacji szkoleń i działań wspierających w zakresie udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz standardów ochrony małoletnich dla nauczycieli oraz pracowników szkół i placówek w 2024 r. ze środków budżetu samorządu województwa dolnośląskiego.

 

Prowadząca: 𝗠𝗮𝗿𝘁𝘆𝗻𝗮 𝗦𝘁𝗲𝗰
Psycholożka, mediatorka, edukatorka, trenerka w obszarze doskonalenia kompetencji społeczno – emocjonalnych.
Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu przeciwdziałania przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy i zarządzania konfliktem. Autorka scenariuszy warsztatów i narzędzi dla nauczycieli z obszaru edukacji międzykulturowej i antydyskryminacyjnej, przeciwdziałania bullyingowi i cyberbullyingowi.
Implementuje na Dolnym Śląsku Szkoły Dialogu (Vreedzame School) – program demokratycznego obywatelstwa, rozwijający kompetencje miękkie, uczący mediacji rówieśniczych i zarządzania konfliktem. Certyfikowana Nauczycielka Projektu Bohaterskiej Wyobraźni Philipa Zimbardo.
W sektorze edukacji współpracuje obecnie z instytucjami takimi jak m.in. Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, Anne Frank House, Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej.
Z zamiłowania do kina, od lat pracuje w edukacji filmowej.