I. Postanowienia ogólne:
Dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych.
Konsultacje trwają 60 minut i są indywidualnymi spotkaniami.
Zapisy na konsultacje odbywają się poprzez formularz udostępniony na stronie i nie oznaczają zakwalifikowania się.
Formularz może zostać wypełniony jedynie przez rodzica/prawnego opiekuna – nie może zostać złożony przez dziecko/nastolatka oraz jego nauczyciela.
Psycholog kontaktuje się ze zgłaszającym rodzicem/opiekunem prawnym w celu przeprowadzenia wstępnego wywiadu.
Każda rodzina może wziąć udział w maksymalnie 4 spotkaniach.
O ilości spotkań decyduje specjalista.
Konsultacje odbywają się stacjonarnie, w gabinecie psychologicznym „Przystań dla zdrowia” przy ul. Księcia Bolka Świdnickiego 24, Świdnica.
Rodzice są zobowiązani zapoznać się z regulaminem i potwierdzić jego akceptację w formularzu zgłoszeniowym oraz pisemnie podczas pierwszego spotkania.
II. Prawa i obowiązki stron:
Stronami są specjalista – psycholog Natalia Wernecka (nazywana dalej Psychologiem) oraz rodzina korzystająca ze wsparcia w ramach konsultacji (nazywana dalej Klientem).
Psycholog jest zobowiązany do zachowania tajemnicy zawodowej.
Psycholog zobowiązuje się do etycznego i rzetelnego świadczenia usług.
Rodzic, którego dziecko korzysta z konsultacji psychologicznych zobowiązuje się do współpracy (m.in. uczestnictwa w konsultacjach rodzicielskich), jeżeli psycholog zdiagnozuje taką potrzebę (min. 3 spotkania).
Terminy konsultacji są ustalane i potwierdzane drogą mailową lub telefoniczną.
Odwołanie konsultacji przez rodzica/psychologa następuje mailowo lub SMSem nie później niż trzy godziny przed planowanym spotkaniem. Skutkuje ustaleniem nowego terminu.
W przypadku zdarzeń losowych i nieprzewidzianych okoliczności konkretne rozwiązania dotyczące przegapionego lub odwołanego na ostatnią chwilę (poniżej trzech godzin) terminu ustala każdorazowo psycholog z rodziną
Psycholog może wykluczyć rodzinę z projektu w sytuacji, kiedy dwie wizyty nie zostały odwołane z zachowaniem terminu lub po dwóch następujących po sobie odwołaniach wizyt.
W przypadku, gdy klient staje się agresywny w stosunku do psychologa (fizycznie lub słownie) psycholog ma prawo przerwać wizytę w trosce o własne bezpieczeństwo.
W przypadku, gdy klient przychodzi na wizytę pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych substancji psychoaktywnych, psycholog może zakończyć spotkanie.
W przypadku, gdy klient przychodzi na wizytę z wyraźnymi objawami infekcji (tj. katar, kaszel, kichanie, gorączka), psycholog może zakończyć spotkanie. Dopuszczalna jest realizacja spotkania z zastosowaniem środków ochrony osobistej (maseczka), po uprzednim ustaleniu tego przez strony.
Wystąpienie okoliczności wymienionych w punktach 9-11 może ponadto skutkować wyłączeniem rodziny z udziału w projekcie.
III. Postanowienia końcowe:
Konsultacje psychologiczne realizowane są w ramach działań profilaktycznych, edukacyjnych, motywacyjnych i rozwojowych – Co (po)wiesz o sobie, dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.