Za nami I Konferencja Świadomej Edukacji w Świdnicy

wpis w: Nowy | 0

I Konferencja Świadomej Edukacji w Świdnicy –  Szkoła przyjazna uczniom, nauczycielom, rodzicom za nami. Rozmawialiśmy o zmianach w edukacji, które warto zacząć przy tablicy.

 

Celem naszej inicjatywy była inspiracja do zmiany w sposobie edukacji. Prelegenci, którzy wystąpili podczas wydarzenia przedstawili strategie oparte na swoich własnych doświadczeniach, a byli to nauczyciele, dyrektorzy szkół, metodycy, nazwiska znane w środowisku oświatowym: Anna i Robert Sowińscy, Katarzyna Cieciura, Anna Szulc.

W swoich wystąpieniach zaproszeni goście opowiedzieli o planie daltońskim, relacjach jako podstawie procesu edukacji, o nowej szkole. Po bloku wykładowym odbyły się także warsztaty dla nauczycieli, które poprowadziła Anna Szulc.

Uczestnicy konferencji mogli zobaczyć i posłuchać wyjątkowego wykładu nagranego przez Marzenę Żylińską specjalnie dla uczestników tej konferencji, niedostępny nigdzie indziej.  Wydarzenie skierowane było do wszystkich, którzy są ważnym elementem placówek oświatowych, a oprócz nauczycieli, dyrektorów, pedagogów, są to również rodzice. To także oni mają realny wpływ na zmiany w szkole i mogą być ich częścią oraz do tych, którzy szukają inspiracji do zmian w sposobie nauczania i są zainteresowani alternatywnymi nurtami edukacji. 

Zależało nam na tym by obudzić w nauczycielach chęć do zmian, dodać im odwagi do działania i do szukania własnej drogi.