Jacek Kielin-Autyzm na co dzień

W ramach projektu „Autyzm na co dzień – rozmowy w spektrum” organizujemy Tydzień Świadomości Autyzmu. Dlaczego? Bo dostrzegamy siłę w różnorodności, dlatego chcemy zmieniać świadomość społeczną w postrzeganiu osób z ASD. 

Celem tego szczególnego tygodnia, jest przede wszystkim dostarczenie rzetelnej wiedzy na temat autyzmu, uwrażliwienie na potrzeby i problemy osób z autyzmem, podnoszenie świadomości społecznej na temat zaburzeń związanych ze spektrum autyzmu.

Autyzm na co dzień.  Rozmowy w spektrum to cykl codziennych spotkań, które odbywają się w kwietniu czyli w miesiącu świadomości autyzmu. To inicjatywa, która wynika z naszej potrzeby podnoszenia społecznej świadomości nt. osób z ASD (Autism Spectrum Disorder) i propagowania wiedzy, poszerzenia empatii i zrozumienia dla odmiennych potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu oraz zwrócenia uwagi na to, że autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju, które towarzyszy dziecku, a tym samym rodzinie przez całe życie. Osoby w spektrum autyzmu potrzebują intensywnej terapii, wsparcia i zrozumienia. 

Chcemy lokalnie zmieniać świadomość społeczną w postrzeganiu osób z ASD. Stworzyć przestrzeń do dyskusji jak całościowo wesprzeć potencjał rozwojowy dziecka ze spektrum autyzmu.