Autyzm na co dzień. Rozmowy w spektrum w Świdnicy

wpis w: Edukacja | 0

Świdnicki Tydzień Autyzmu

II edycja wydarzenia: Autyzm na co dzień. Rozmowy w spektrum to cykl spotkań z ekspertami, który odbędzie się w dniach od 15 do 20 kwietnia 2024.

To inicjatywa, której celem jest podnoszenie społecznej świadomości nt. osób z ASD i propagowanie wiedzy, poszerzenie empatii i zrozumienia dla odmiennych potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu oraz zwrócenie uwagi na to, że autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju, które towarzyszy dziecku, a tym samym rodzinie przez całe życie.

Chcemy lokalnie zmieniać świadomość społeczną w postrzeganiu osób z ASD. Stworzyć przestrzeń do dyskusji jak całościowo wesprzeć potencjał rozwojowy dziecka ze spektrum autyzmu.

Osoby w spektrum autyzmu potrzebują intensywnej terapii, wsparcia i zrozumienia. Spotkania będą odbywać się w godzinach popołudniowych. Każde spotkanie prowadzić będą eksperci w swojej dziedzinie. Do udziału w wydarzeniu świdnicka fundacja zaprosiła takie osoby, jak: Joanna Ławicka, Joanna Klaga,J acek Kielin, Alicja Kosmalska,Sylwia Kowalska, Jan Gawroński, Anna Janiak, Jerzy Janiak. Cenieni eksperci autyzmu. 

Celem tego szczególnego tygodnia, jest przede wszystkim dostarczenie rzetelnej wiedzy na temat autyzmu, uwrażliwienie na potrzeby i problemy osób autystycznych, podnoszenie świadomości społecznej na temat zaburzeń związanych ze spektrum autyzmu – dodaje. 

Wydarzenie jest bezpłatne, jednak obowiązują zapisy na każde spotkanie.

 

 

Szczegółowy program

 15 kwietnia ( poniedziałek)

16:00 – Alicja Kosmalska – Psychofarmakoterapia w spektrum autyzmu

 Zapisz się

 16 kwietnia (wtorek)

16.00 – Aśka Ławicka – Diagnoza potrzeb rozwojowych jako odpowiedź na brak rzetelnego wsparcia uczniów w spektrum.

 Zapisz się

 17 kwietnia (środa)

16:00 – Joanna Klaga, Jacek Kielin – Jak wprowadzać dziecko w spektrum w świat?

Zapisz się

 18 kwietnia (czwartek)

16:30 – Sylwia Kowalska – Edukacja włączająca osób uczniowskich w spektrum autyzmu z własnymi potrzebami edukacyjnymi. Perspektywa samorzecznia, rodzielska i ekspercka.

Janek Gawroński – Różnorodne Ja. Waga i istota samostanowienia.

 Zapisz się

 19 kwietnia (piątek)

16:30 – Sylwia Kowalska – Niezbędnik systemowy dla osób opiekuńczych, rodziców osób w spektrum autyzmu i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Edukacja, orzecznictwo, sprawy socjalno-bytowe.

Janek Gawroński – Różnorodne Ja. Waga i istota samostanowienia.

Zapisz się

20 kwietnia (sobota)

12.00 – Anna Janiak, Jerzy Janiak – W spektrum samodzielności. Doświadczenia dziecka a dobrostan przyszłewego dorosłego człowieka.

 Zapisz się

Do zobaczenia! 😊

Projekt dofinansowany ze środków Gminy i Miasta Świdnica.